6 Ekim 2016 Perşembe

Bomber Ceket Aşkına


Bomber ceket


Merhabalar, blogumun ilk yazısı olarak tercihimi 2016, yılın her mevsiminde rahatlıkla kullanılabilecek bomber ceketlerden yana kullandım.

Nereden geliyor bu bomber aşkı?

Tarihçesine bakacak olursak,70'ler ve 90'lar modası olan karışık renklerin farklı desenlerle buluştuğu bomber ceketler aslında ilk olarak, Birinci Dünya Savaşı'nda pilot ceket ismiyle üretilmeye başlanmış ve ilgi odağı olmuştur.
  
Günümüzde de yeniden ilgi odağı olan pilot ceketleri Türkçe adıyla bombacı ceketi denilmektedir.

70'lerin kol detayları ve şişkin kollar şimdilerde kullanılan ve tercih edilen modeller arasında yer almaktadır.

Bomber ceketler hem spor şıklığı hem de maskülen tarzı yansıtabiliyor. Tercih edilmesinin sebeplerinden belki de en önemlisi; hem rahatlığı hem de şıklığı bir arada bulundurmasındadır. 2016 itibariyle bomber ceketler ivme kazanmış ve bir hayli çeşitlenmiştir. Bunlardan birkaçı; saten, işlemeli ve en fazla tercih edilen yeşil renkteki bomber ceketler karşımıza çıkıyor.

Nasıl kombinlenir?

Şık ve spor kombinler için tek renk bomber ceketlerde mini kot etekler üzerine balıkçı yaka tişörtler tercih edilmeli ve sade olunmasına özen gösterilmelidir. Ayakkabı tercihini ise bilek boy butilerden yana kullanmalıyız. Böylelikle spor ve şık bir görünüm elde etmiş oluruz.Spor kombinler için ise boy problemi olmaksızın bütün kadınlar spor ayakkabılarla dilediği bomber ceketi tercih edebilirler. Benim spor kombinlere en çok yakıştırdığım yeşil renk, saten, işlemeli bomber ceketler, balıkçı yaka beyaz tişörtler ve altına skinny jean veya bol boyfriend pantolonlarla kolay ve spor görünüme kavuşabilirler.

Spor kombinlerde kot şortlar da sıkça tercih edilen parçalar arasındadır. Böyle kombinlerde saçımızı üstten topuz ya da at kuyruğu yaparak kombini tamamlamış oluruz.
3 yorum: