16 Kasım 2016 Çarşamba

Blazer Ceket'in 'İş Hayatı' ve 'Sokak Modasına' Uyarlama Yöntemleri


Biraz Maskülen

Maskülen kelimesine belki daha önceden bir kulak aşinalığınız vardır.
Maskülen: Erkek kıyafetlerinin kadınlar için tasarlanmış haline verilen addır.Aslında biz klasik, ciddi, ofis şıklığı gibi isimlerle destekliyoruz bu stili.  Maskülen tarzı birçok kadın günlük hayatında tercih etmeyebilir.


Hatta vitrinde gördüğünde benim tarzım değil, rahatlık seviyorum, ciddileşemiyorum gibi yorumlarla karşılaşıyoruz. Öylede zaten ama iş hayatında bizlerin kullanmak zorunda olduğumuz giysiler bunlar, hadi işte de rahatsak illaki hayatımızın bir döneminde ihtiyaç duyacağız klasik kıyafetlere çok değil dolabında birkaç parça giysin olsa işini görür gibi. Hadi bakalım o zaman maskülen de  olmazsa olmazlarımıza.Ceket - Pantolon (sigaret, havuç,kot) Kombinasyonu  'Zerafet'

Sigaret (kumaş) pantolonlarımız genellikle kalıp olarak bol durduğu için ceketimizi birazcık dar seçmeliyiz ki dengelensin. Bu kombinlerde siyah ya da beyaz renk ve sade blazer ceketler tercih edilebilir. Pantolonumuz desenli, hareketli olabilir lakin ceket tek renk olmalıdır. Pantolon seçiminde tercihimizi  yüksek belden yana kullanmalıyız. Ceketin içine ise bu sezonun trendlerinden olan fırfırlı gömlekler ya da beyaz düz basic T-shirt'ler kullanılır. Ayakkabı tercihini ise kalın topuk sivri burun bootie'ler ya da daha şık bir kombin için platform topuklar tercih edilerek kombinler tamamlanır.Ceket - Etek, Elbise Feminen - Maskülen

En şık kombinlere ulaşacağımız bu parçalarda ceketi biraz daha uzun hatta biraz oversize tutarak etekle ve elbiselerle aynı boyda olmasına dikkat etmeliyiz. Elbise ve etek kombinlerin de Maskülen ve Feminen'i  karıştırıyoruz. Ceket yine sade uzun minimal, elbiseler ise renkli hareketli ve feminen. Klasik etek kombini, üzerine beyaz gömlek veya balıkçı yaka ya da v yaka T-shirt' ler tercih edilir.
Ayakkabı tercihini uzun siyah çizme, kovboy botları, sivri burun butiler den yana kullanmanız kombini biraz sadeleştirerek uyum sağlamasına neden olacaktır.

Maskülen - Spor 'Rahatlık'

Bu tarzımız daha yeni yeni oturmakta konumu henüz belli değil ama çok iyi bir yere yerleşeceği kesin. Maskülen' i spora uyarlamak günlük hayata uyarlamak ile eşdeğerdir. Ben rahatlığa düşkünüm diyenlere birebir hem de şıklık vaadiyle...
Blazer ceketleri Mom Jean' ler ile kombinlesek fazla mı uçarız?
Yok yok abartmayın fazla uçmuş olmayız hatta tam kararında olur. 'Getirin Mom Jean'leri ben doktorum' :)
Mom Jean'lerin gösterişi üzerine sade düz basic beyaz t-shirt ya da renkli desenli balıkçı yaka top' lar tercih edilebilir. Üzerine de orta boy da siyah bir ceket ile adeta spor-maskülenin ortasında buluyorsun kendini.
Uzun boylu kadınlar ( 1'70 ve üzeri ) düz spor ayakkabı tercih edebilir, kısa boylu kadınlar ise hafif topuklu abartmayacak şekilde kombinlerini tamamlayabilirler.


heyy uçmadık burdayizz
0 yorum:

Yorum Gönder