21 Kasım 2016 Pazartesi

2017'ye uygun Makyaj

Makyaj Tüyolarım

2016 yılının son günlerine girdiğimiz şu zamanlarda size trend makyaj tüyolara vereceğim. Bakalım bu sezon makyaj da olmazsa olmazlarımız hangi ürünlermiş.Günlük Makyaj

Sabah sabah uyanıp alarmı, beş dakika beş dakika erteleyip sonrasında geç kalacağımızı farkedip  yataktan fırlama durumu günlük hobilerimizin arasında olsa da  ben yine de kolayca yumuşak çizgilerle sade günlük makyajı tercih etmenizi öneriyorum. Günlük makyaj da aşırıya kaçırmamalı dozunu iyi ayarlamak gerekir.Yüzünüze biraz renk gelse bile yeterlidir. Bunu da ya göz makyajını ya da dudak makyajını abartmak la ilgili ikisinden birini tercih etmeliyiz. Mesela dudak makyajını seviyor ve ağırlık vermek istiyorsanız o zaman  mat renk bir ruj rengi seçmelisiniz. Yüzümüze uygun renkte fondöten seçerek yüzümüzdeki kusurları kapatmalıyız. Fondötenin daha kalıcı ve doğal durması için altına nemlendirici kullanmalıyız.


Göz makyajımızda olmazsa olmazımız rimel, gözümüzün üst kapağına uygulanmış mat renkte far (olmasa da olur aslında günlük makyaj için), ve göz kapağımıza ince şekilde uygulanmış eyeliner, kaşlarımıza ise bu sene trend kaş boyama uygulayabiliriz kendi kaş tonumuza uygun hafif darbeler ile göz ve kaş makyajımızı tamamlamış oluruz.


Dudak makyajında ise mat renklerin revaçta olduğu bu sezonda nude dudak rengi günlük kullanımda etkili olacaktır. Lipstick kullanımı kolay ve kalıcı olmasıyla bu aralar favori ürünler arasında yerini aldı. Özellikle Flormar'ın Silk Matte  LIQUID Liptick 01 numara ve Golden Rose velvet matte lipstick 27 numaralarını denemenizi tavsiye ediyorum. Denendi onaylandı:) Eğer elinizdeki ruj size göre fazla mat ise işte o zaman bir aydınlatıcı ya da kapatıcı yardımıyla matlığı giderebilirsiniz.

Melodi Elbirliler takip etmenizi ve makyaj videolarını izlemenizi tavsiye ederim :)

0 yorum:

Yorum Gönder