9 Mart 2017 Perşembe

Bu hafta ne giydim?

Sokak Stilim
Soğukları iliklerimize kadar yaşadığımız, mütavazi bir o kadar da asabi Kayseri'mizden herkese Selamlar;

Bu yazımda haftalık kombinlediğim parçaları sizlerle paylaşacağım. Bakalım bu hafta ne kadar modaya uyum sağladım. Merak ediyorsan hemen okumaya devam et..
1


İlk gün olarak tercih ettiğim kombin hem rahatlıktan hem de şıklıktan yana benim tabirimce.


Kombinlerimi genellikle okulda giymek için yaptığımdan birazcık abartıdan kaçınıyorum.
Gömleğim, bu sene sıkça görmüş olduğumuz oversize gömleklerden.
Eteğim geçen sene görmekten bıktığımız önü düğmeli kot vintage, beli tam oturan alt kısımlara indikçe genişleyen bir modele sahiptir. Böyle model etekleri genellikle avantaja çevirebilirsiniz. Basenleri geniş kadınları olduğundan daha zayıf, boyu kısa kadınları ise topuklu ayakkabıyla kullanıldığında olduğundan daha uzun boylu gösteriyor. Henüz edinmediyseniz eğer tek eksiğiniz bu etek olabilir.
Çantamın rengini deri detayları olan, gri renkten yana kullandım. Bu sene oldukça revaçta olan gri tonları hangi ürünlerde kullanılmadı ki?
Ayakkabım ise, siyah süet ucu sivri, booitilerden yana...2


Bu aralar üzerimden çıkarmadığım oversize kabanım ve süet booitelermle yepyeni bir gün, yepyeni bir kombin.
Şapkamı unutur muyum?  asla! Fötr şapkalar ile birlikte saçımıza  toplu kullanacaksak eğer, genellikle şapkalarımızın boyutunu küçük şeçmeliyiz.
Şapka ile aynı tonda dar paçalı pantolonum. Üstüne ise beyaz oversize gömleğimi kombinledim.


3
Kayseri'nin en sevdiğim yeridir belki de Eski Talas. Oranın çok ayrı bir büyüsü var, gece gezdiğimde ayrı, gündüz gezdiğimde ayrı zevki ve hazzı tadıyorum. Sokaklarında dolaştığında hafif tınılı gelen müzik seslerine kendimi kaptırıyorum adeta...
Gel gelelim kombinimize.. Ben kürk detaylı ceketime aşığım! Çok aranan ceket aslında herkes onun peşinde ama o benim emrime amade.. merak etmeyin gözüm gibi bakıyorum ben ona kuzu o kuzu...
Evet ayağımdan çıkarmıyorum ama napayım bir ayakkabı hem şık, hem spor her kombine uyar mı? o uyar süet, fermuarında gümüş detaylı ayakkabımı herkese tavsiye ederim. Dipnot: şuanda indirimde aman diyeyim kaçırmayın üzülürsünüz.
Kot pantolonumda normal herkesin elinde olan koyu mavi dar paça kot pantolonum. Bugünlük sadelikten yanayım.
4Busene görmekten bıktığımız çiçekler, her yerdeler! Tabi ki de bendede varlar. Elbisemi çiçek detaylı mini sıfır yaka düz tercih ettim. Üzerine ise taba renkte elbise ile aynı boyda olmasına dikkat ettiğim yünlü, yumuşacık hırkamı giydim. Saçlarımı yarım topuz yaparak kombinime hareketlilik kazandırdım. Ayakkabım vizon mat tonlarda süet, çantamı ise parlak deri bordo renginde tercih ettim.5
Son kombinim de oversize montum eksik olur mu? asla..
Siyah deri elbisemin üstüne giydiğim taba renk uzun kazağım elbiseye ayrı bir hava kattı. Altına da tabi ki siyah süet bootieler.

Benim bu hafta kombinlediğim parçalar bunlar. Bakalım bir daha ki hafta beni neler bekliyor...
Yeni haftaya başlıyoruz
İyi Haftalar


0 yorum:

Yorum Gönder